Papier makulaturowy

Papier toaletowy niezbędny jest w każdym miejscu, zarówno publicznym, jak i prywatnym. Możne on być wykonany z celulozy lub makulatury. Papier makulaturowy powstaje w procesie recyklingu i tym samym jest ona bardziej ekologiczny niż papier celulozowy. Papier z makulatury przez pewien czas nie był zbyt popularny, ale obecnie coraz więcej klientów wybiera papier toaletowy z makulatury. Na pewno ma na to wpływ obecna tendencja do stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań i wykorzystywania surowców wtórnych. Inną zaletą papieru recyklingowego na pewno będzie niższa cena w porównaniu do papieru celulozowego. Poza tym papier ten nie jest w żaden sposób perfumowany i tym samym nie zawiera żadnej zbędnej chemii.

W naszej ofercie znajduje się papier toaletowy makulaturowy w kolorze białym (o białości 72-75% lub 65%): jedno, dwu lub trzywarstwowy oraz w kolorach szarym, różowym, zielonym (jednowarstwowy).

Ilość listków, szerokość rolki, średnicę tulejki możemy dopasować do potrzeb klienta. Standardowe pakowanie to 8 rolek w paczce i 8 paczek w worku zbiorczym. Istnieje możliwość innych sposobów pakowania, np.: 4x10, 6x5, 8x9.


Biały papier toaletowy makulaturowy

Biały papier toaletowy makulaturowy (recyklingowy) jest doskonałym kompromisem niższej ceny przy zachowaniu wysokiej jakości w porównaniu do droższego papieru celulozowego. Jeśli kolor szary wygląda zbyt mało zachęcająco, warto zdecydować się na papier recyklingowy w kolorze białym. Dzięki temu wciąż chronimy środowisko naturalne, a sam papier wyróżnia się pożądaną jakością.


Szary papier toaletowy

Szary papier toaletowy skierowany jest głównie do odbiorców szukających najtańszego rozwiązania, Będą to na przykład: toalety przenośne, zakłady pracy, obiekty użyteczności publicznej. Szary papier toaletowy jest co prawda mniej komfortowy w użyciu, ale za to nie jest w żaden sposób barwiony i tym samym jest bardziej przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia. Papier ten jest szorstki i sztywny, ale spełnia swoją funkcję i nie zalega w kanalizacjach. Jeśli zależy nam na niskiej cenie i ekologicznym podejściu do sprawy, to szary papier toaletowy będzie dobrym rozwiązaniem. W sytuacji gdy zużycie papieru jest bardzo duże, warto wziąć pod uwagę papier o większej wydajności czyli jumbo rolle. CZP Premium z Białkowa od lat produkuje papier toaletowy makulaturowy dla klientów z Torunia i innych miast województwa kujawsko-pomorskiego.

toilet-paper-313821_1280
toilet-paper-671937_1280