Papier dla piskląt

Papier dla piskląt cieszy się coraz większą popularnością wśród hodowców drobiu. Nie bez przyczyny jest on używany w Polsce i całej Europie. Posiadamy duże doświadczenie w produkcji papieru do piskląt. Od kilku lat z sukcesami zaopatrujemy fermy drobiu w nasz papier. Możemy zaopatrzyć naszych klientów w papier o standardowej lub podwyższonej wytrzymałości. Oferujemy rolki w kolorze zielonym i szarym, ale inne kolory są możliwe do uzgodnienia. Prowadzimy również sprzedaż papieru żywicowanego.

Podczas produkcji papieru dla piskląt dbamy o zachowanie wysokich standardów produkcji, tak jak ma to miejsce w przypadku produkcji papieru toaletowego czy ręczników papierowych. Dzięki temu hodowcy drobiu mogą być pewni, że papier jest bezpieczny i dobrej jakości. Zapewniamy, że nasz papier jest lekki i łatwy do rozłożenia. Zachęcamy do współpracy hodowców drobiu z Białkowa, Torunia i innych miejscowości.


Zalety stosowania papieru dla piskląt

Hodowcy, którym zależy na satysfakcjonujących przyrostach, wykładają papier dla piskląt wzdłuż automatycznych systemów karmienia i linii pojenia, po czym rozsypują na nim paszę. Dzięki zastosowaniu papieru pisklęta szybko się uczą, gdzie znaleźć poidła z wodą i karmidła z paszą. Ptaki, poruszając się po papierze, powodują hałas, który przyciąga inne pisklaki. W ten sposób mają one ułatwioną drogę do pożywienia i wody. Papier dla piskląt zapewnia również bardzo równą powierzchnię, dzięki czemu poruszanie się jest prostsze niż w przypadku chodzenia po ściółce.

Efektem jest większe pobieranie wody i pożywienia i tym samym większe wzrosty u piskląt już w pierwszym tygodniu. Papier sprawia też, że całe stado jest równomiernie rozłożone wzdłuż automatycznego systemu pojenia i karmienia, co z pewnością zwiększa przeżywalność kurczaków, ponieważ wszystkie pisklęta mają możliwość skorzystania z karmideł.

Papier dla piskląt ma także inne zalety. Świetnie pochłania wilgoć i zapewnia izolację termiczną. Warto też dodać, że papier ten stanowi bardziej higieniczną powierzchnię niż standardowy papier ściółkowy. Na koniec należy wspomnieć, że papier dla kurcząt jest w pełni ekologiczny – po kilku dniach ulega biodegradacji, co także oszczędza kłopot jego sprzątania.